Taśmy naprawcze różnego przeznaczenia

Taśmy naprawcze różnego przeznaczenia

Duct tape to jedna z najbardziej popularnych i wyjątkowo często wykorzystywanych taśm klejących. Pierwotnie duct tape były taśmami przeznaczonymi do uszczelniania kanałów wentylacyjnych. Obecnie duct tape występują w wielu rodzajach, a ich zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie.

Jakie rodzaje taśm duct tape są dostępne?

Jednym z rodzajów taśm duct tape jest taśma naprawcza. To produkt, który bardzo przydaje się do szybkich napraw w domu, warsztacie czy ogrodzie. Mocny klej sprawia, że taśma naprawcza bardzo dobrze przylega do różnych powierzchni. Taśma naprawcza ma właściwości wodoodporne, dlatego też może być wykorzystywana do napraw w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Z różnymi wyzwaniami poradzi sobie srebrna taśma. Odznacza się ona bardzo wysoką wytrzymałością. Srebrna taśma przyda się do naprawy różnorodnych uszkodzeń, w tym rozdarć i pęknięć. Srebrna taśma jest odporna na niskie i wysokie temperatury oraz na promieniowanie UV. Doskonale sprawdzi się więc do napraw na zewnątrz budynków.

Jakie zastosowanie ma taśma zbrojona?

Taśma zbrojna jest kolejnym rodzajem taśm naprawczych. Taśma zbrojona produkowana jest z bawełniano-poliestrowej tkaniny, dzięki czemu odznacza się wyjątkową wytrzymałością. Taśma zbrojona jest bardzo prosta w aplikacji, co jest jedną z jej wielu zalet. Taśma ta doskonale przylega do bardzo różnych powierzchni. Może być stosowana nawet na zabrudzone powierzchnie. Istotne jest także to, że z łatwością można ją odkleić. Po odklejeniu nie pozostają na powierzchni ślady kleju.