Sofa i kanapa narożna – do jakiego wnętrza pasuje?

Sofa i kanapa narożna - do jakiego wnętrza pasuje?

Kanapy i sofy narożne sprawdzą się przede wszystkim w salonach. Można je kupić w wielu wersjach kolorystycznych i fasonach, dzięki czemu są naprawdę uniwersalne. Pasują zarówno do klasycznych, jak i do nowoczesnych wnętrz. Są też na tyle duże, że zmieści się na nich wielu domowników i gości. Występują zresztą w różnych wielkościach, więc także i wymiary można dobrać do potrzeb konkretnego wnętrza. Z czym najlepiej je zestawić? Co warto o nich wiedzieć?

Kanapa narożna do salonu

Kanapa jest – co ciekawe – rodzajem poszerzonego fotela. Może pomieścić 3 lub 4 osoby. W tej chwili występuje w naprawdę wielu wersjach, dzięki czemu każda osoba może znaleźć coś w sam raz do swojego salonu. Kanapa może oczywiście znaleźć się także w sypialni czy w pokoju dziecka i po rozłożeniu służyć jako łóżko. Zwykle jednak trafia właśnie do salonu, gdzie służy do przyjmowania gości. Nie wszystkie kanapy posiadają zresztą funkcję spania.

Kanapa narożna jest elegancka i praktyczna. Może być skórzana lub pokryta przyjemnym w dotyku materiałem. Dzięki oparciu i podłokietnikom staje się jeszcze wygodniejsza. Kanapa może występować w mniejszej lub większej wersji. Wersja narożna pozwala oszczędzić miejsce, ponieważ wsuwa się ją w kąt. 

Sofy z funkcją spania

Oszczędność miejsca może być też efektem zakupienia do salonu sofy narożnej. Jest to tapicerowany mebel, który najczęściej zamiast podłokietników posiada specjalne wałeczki pod łokcie. Prezentuje się jako nieco lżejszy wizualnie od topornej kanapy. Jest to zatem częsty element w małych pomieszczeniach, którym chcemy dodać lekkości. Sofa narożna nowoczesna jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Dostępna jest sofa narożna rozkładana, która może służyć jako łóżko dla zostających na noc gości.