Rozkładana czy nie- jaką sofę wybrać?

Rozkładana czy nie- jaką sofę wybrać?

Sofy narożne to jeden z najczęściej pojawiających się w naszych domach mebli. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne zwłaszcza w trochę mniejszych pomieszczeniach, ponieważ sofy narożne w wyjątkowo efektywny sposób są w stanie wykorzystywać ograniczony metraż naszego salonu. Mebel ten jest wstanie uzyskać dodatkową funkcjonalność poprzez odpowiedni mechanizm otwierania i rozkładania. W ten sposób staje się łóżkiem. Tylko czy opłaca się wybierać sofy z taką właśnie funkcjonalnością?

Istota sof  rozkładanych

Sofy narożne od klasycznych sof różnią się jedynie kształtem. Sofy narożne z funkcją spania z wyglądu nie są różne od wszystkich innych sof. Są to po prostu sofy narożne, z którymi w odpowiednim momencie można zrobić coś więcej. Jest to ważna funkcja, ponieważ kanapa narożna oferująca funkcję spania pozwala nam na uzyskanie dodatkowego łóżka w sytuacji, kiedy przyjdą goście lub po prostu sofy narożne mogą być dodatkowymi łóżkami w małym mieszkaniu, z których zawsze korzystamy.

Wad i zalety sof narożnych

Zalety, jakie posiada sofa narożna rozkładana są oczywiste. Jest to pełnoprawna sofa z dodatkową funkcjonalnością, której użyteczności trudno jest odmówić. Tylko czy sofa narożna nowoczesna posiada jakieś wady? Na myśl na pewno przyjść może fakt, że sofa tego typu posiada dodatkowy mechanizm i jest to mechanizm ruchomy, a takie elementy zazwyczaj łatwo się psują i mogą się też rozklekotać.

W praktyce jednak ryzyko czegoś takiego jest raczej niewielkie, zwłaszcza jeśli kupuje się meble wysokiej jakości. Zamontowane w nich zawiasy uraz suwnice spokojnie wytrzymają znacznie bardzo długo.