Nowoczesny dom z domofonem

Nowoczesny dom z domofonem

Wideodomofony Bticino to jedno z narzędzi, od których powinno się zaczynać budowę domów smart, czyli tak zwanych domów inteligentnych. Czym takie domofony wyróżniają się od klasycznych systemów i w jaki sposób poprawiają komfort naszego życia?

Pełny monitoring naszego domu

Domofon ma za zadanie przede wszystkim umożliwić nam otwarcie drzwi gościowi bez wychodzenia do niego. Klasyczny wideodomofon ma zamontowaną małą kamerkę, która pokazuje nam, kto stoi pod drzwiami i w ten sposób naszą decyzję o otworzeniu drzwi podejmujemy nie tylko w oparciu o to, co słyszymy w słuchawce, ale też o to, co widzimy na monitorze. Jest to w oczywisty sposób opcja zdecydowanie lepsza, która daje nam większe pole manewru.

Za pomocą takiej kamery można się też rozejrzeć po okolicy i nie trzeba bynajmniej ograniczać się tylko do tego, co znajduje się w bezpośredniej okolicy drzwi. Można stworzyć cały system monitoringu i tym samym bezpieczeństwa dla naszego domu.

Obsługa zdalna domofonu

Dla domów smart ważne są akcesoria do wideo domofonów, za pomocą których będzie można się uwolnić od konieczności korzystania ze stacji bazowej. Taka stacja oczywiście zostaje, ale zestawy wideodomofonowe powinny obejmować także nasz nowoczesny telefon.

Wystarczy tylko zainstalować odpowiednią aplikację dostępną na wszystkie nowoczesne telefony i sparować ją z domowym domofonem, by obsługiwać wszystkie kamery i zamki bez wstawania z kanapy. Dzięki połączeniu z Internetem nie trzeba być nawet w domu. Wystarczy tylko wyciągnąć telefon z kieszeni i już możemy rozmawiać z osobą pukającą nam do drzwi. To naprawdę proste i każdy sobie z tym poradzi. Sprawdź: https://himp.pl/