Idealna karma dla psa

Idealna karma dla psa

Odwiedzając sklep zoologiczny online, będziemy mieli możliwość skorzystania z wielu produktów dla naszych zwierzaków. Wybór karm jest tam naprawdę imponujący, chociaż już sama ich różnorodność powinna nam podpowiadać, że nie wszystkie z nich będą dla naszego pupila dobre. Niektóre mogą być nawet szkodliwe. Nasz pies potrzebuje szczególnego sposobu żywienia.

Psy ras delikatnych

Pierwszą kwestią są tak zwane psy ras delikatnych. Ich właściciele na pewno wiedza, o czym mowa. Niektóre rasy są bardzo delikatne, inne mają wysoką skłonność do chorowania na niektóre specyficzne choroby, jak na przykład kamicę nerkową. Sklep dla zwierząt musi być przygotowany na oferowanie odpowiednich produktów dla takich właśnie futrzaków. Producenci przygotowują dla nich karmy o specjalnie zmodyfikowanym składzie, w których jest mniej niektórych teoretycznie niegroźnych składników, a więcej innych, które dla typowego psa nie miałyby żadnego znaczenia.

Karmy dla psów o specjalnych wymaganiach

Karma mokra dla psa może być rozwiązaniem dla psa ze słabymi zębami. Z kolei karmy o obniżonej kaloryczności to najczęściej propozycje dla psów po zabiegu kastracji. Warto jest dokładnie rozejrzeć się po sklepie internetowym, ponieważ w oczy może nam wpaść nawet produkt, o którym nie wiedzieliśmy, że go potrzebujemy.

Karma dla psa wybierana jest najczęściej na lata, ale zdarzają się sytuacje wyjątkowe, takie jak chociażby uraz i rekonwalescencja, dla których warto jest dopasować specjalną dietę. Czasami może nam ją nawet zalecić sam weterynarz, chociaż nie zawsze jest to konieczne.