Urozmaicamy psią dietę

Urozmaicamy psią dietę

Karma mokra dla psa czasami jest podstawą diety psów, ale tak dzieje się stosunkowo rzadko. Związane jest to przede wszystkim z oczywistym faktem, że opieranie się tylko na niej byłoby kłopotliwe tak z punktu widzenia praktycznego, jak i finansowego. Najczęściej podstawą wyżywienia psa jest karma sucha, ale mimo wszystko warto jest się postarać, aby karma mokra dla psa także pojawiała się w jego diecie.

Zalety karmy mokrej dla psa

Karma mokra dla psa jest doskonałym urozmaiceniem diety psa, ponieważ jest dla niego po prostu smaczna oraz interesująca. Psy to nie ludzie i opieranie się na jednej karmie przez długi czas, zwłaszcza jeśli jest prawidłowo zbilansowana, nie jest dla nich najmniejszym nawet problemem.

Nie znudzi im się i nie spowoduje żadnych deficytów ważnych substancji. Tym niemniej, karma mokra dla psa, jaką zaoferować nam może sklep zoologiczny online, pobudzi jego apetyt i będzie też zwyczajnie czymś ekscytującym. Psy, podobnie jak ludzie, lubią nowe rzeczy, chociaż w kwestii diety są konserwatystami.

Opieranie diety na mokrej karmie

Karma mokra dla psa jako karma dla psa podstawowa to nie jest pomysł zły sam w sobie. Sklep dla zwierząt może nam zaoferować wiele możliwości, wśród których będą produkty, jakie należy zawsze traktować tylko jako dodatek do podstawowej diety, ale nie brakuje też propozycji, które mogą stać się podstawą diety naszego psa, a nawet w całości zastąpić wszystkie inne rzeczy.

Taka dieta pod względem wartości odżywczych na pewno nie będzie odstawać od diety suchej i co bardzo ważne, może być nawet wskazana dla niektórych psów z delikatniejszym układem pokarmowym lub mających problemy z zębami.