Zabiegi, które warto wykonać w przypadku problemów urologicznych

Zabiegi, które warto wykonać w przypadku problemów urologicznych

Przerost prostaty to poważne schorzenie, któremu ciągle poświęca się zbyt mało uwagi. Choć wcale tak nie powinno być, otacza je aura wstydliwej tajemnicy, a osoby zmagające się z tym problemem często nie przyjmują do wiadomości tego, jak poważne mogą być konsekwencje nawet niewielkiego zaniechania.

Nigdy nie jest za późno

Prywatna klinika medyczna świadcząca usługi z zakresu walki z przerostem prostaty zawsze ma wielu pacjentów. Lekarze nie są jednak optymistami. Choć problem jest coraz częściej nagłaśniany, zdecydowana większość chorych zgłasza się dopiero wtedy, gdy przerost prostaty nie tylko utrudnia, ale wręcz uniemożliwia im normalne życie.

Co więcej, nawet wtedy pacjenci odwiedzają prywatny szpital bez przekonania, pozbawienie podstawowej wiedzy i początkowo nie wykazujący chęci jej uzupełnienia. Warto więc podkreślić z mocą, że walka z chorobą jest możliwa nawet, jeśli jej stadium jest już zaawansowane. Oczywiście, w takim przypadku laboratorium Poznań musi podejmować bardziej radykalne działania, sukces jest jednak realny.

Czym są zabiegi holmowej enukleacji?

Zabiegi HoLEP to szansa dla pacjentów, w przypadku których możemy mówić o poważnym powiększeniu prostaty i dowód na to, że nigdy nie jest za późno na to, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie.

W czasie jego trwania dochodzi do usunięcia całego fragmentu zmienionego chorobowo gruczołu. Usunięta tkanka, już po zabiegu, nadaje się do dalszych badań laboratoryjnych, pacjent może więc szybko uzyskać informację także na temat ewentualnych zmian nowotworowych. Zabieg, w przeciwieństwie do wielu starszych metod, pozwala na szybszą regenerację, jest też na tyle skuteczny, że niezwykle rzadko pojawia się potrzeba jego powtarzania.