Rodzaje wózków dla dzieci

Rodzaje wózków dla dzieci

Wózki dziecięce, jakie oferuje sklep internetowy z asortymentem dla dzieci, są bardzo różne. Rodzice mają do wyboru tradycyjne wózki głębokie, spacerówki, a także wózki wielofunkcyjne. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wózków?

Wózek głęboki, czyli gondola

Jeśli chodzi o wózki dziecięce dla najmłodszych dzieci, to podstawą jest oczywiście gondola, czyli wózek głęboki. Przeznaczony jest dla dzieci, które nie potrafią stabilnie siedzieć. Najczęściej taki wózek użytkowany jest mniej więcej do szóstego miesiąca życia.

Wózek spacerowy, czyli spacerówka

Jeśli chodzi o wózki dziecięce dla starszych dzieci, spacerówki są kupowane najchętniej. Takie wózki dziecięce mogą być użytkowane przez dzieci, które już siedzą. Bardzo ważnym elementem każdej spacerówki są pasy bezpieczeństwa, dzięki którym nie ma ryzyka, że dziecko wypadnie z wózka. Przydatny jest także podnóżek, na którym maluch może oprzeć nóżki. Dobre spacerówki mają dość szerokie siedzisko, dzięki czemu dziecko może naprawdę wygodnie siedzieć.

Wózek wielofunkcyjny, czyli jeden wózek na dłużej

Dobry sklep internetowy z asortymentem dla dzieci oferuje wózki wielofunkcyjne. Są to wózki dziecięce, w których udało się połączyć kilka funkcji. Najbardziej podstawowe wózki wielofunkcyjne to wózki 2w1 stanowiące połączenie gondoli oraz spacerówki.

Dostępne są również wózki wielofunkcyjne 3w1 oraz 4w1. W ich przypadku zyskujemy również fotelik samochodowy. Wózki 4w1 to także baza do fotelika. Są to wózki droższe, ale ich zakup naprawdę się opłaca.