Profesjonalne zabiegi urologiczne

Przerost prostaty to problem, z którym zmaga się wielu mężczyzn. Jednym z nowoczesnych zabiegów, które są bezpieczne, skuteczne i mało inwazyjne jest zabieg laserowy HoLEP. To metoda polecana przez urologów

Na czym polega zabieg HoLEP?

Zabiegi HoLEP fachowo nazywa się laserową enukleacją HoLEP, albo holmową chirurgią laserową. Wskazaniem do takiego zabiegu jest przerost gruczołu krokowego, czyli prostaty, a w niektórych przypadkach także jego nowotwór. Zabieg jest też pomocny w przypadku kamicy nerkowej oraz przy powracających infekcjach układu moczowego. Zabieg HoLEP w niczym nie przypomina tradycyjnej operacji skalpelem.

Za pomocą specjalnego urządzenia wprowadzonego do cewki moczowej, laserem usuwa się niepotrzebne tkanki. Zewnętrzna część cewki moczowej pozostaje nienaruszona. Standardowo już na następny dzień po zabiegu pacjent zostaje wypisany do domu. 

Gdzie można wykonać taki zabieg?

Do zabiegu metodą HoLEP kwalifikuje specjalista urolog po zapoznaniu się z problemem pacjenta. Zabiegi HoLEP wciąż są traktowane jako nowość, dlatego też miejscem, gdzie można je wykonać najczęściej jest prywatna klinika medyczna. Jednym z nielicznych miejsc, gdzie stosuje się tą metodę jest prywatny szpital. Na stronie internetowej można dowiedzieć się więcej o zabiegu. W ramach centrum medycznego działa także laboratorium Poznań, które pozwala na miejscu wykonać niezbędne badania.