Obniż rachunki w inteligentny sposób

Obniż rachunki w inteligentny sposób

Inteligentny dom Śląsk to rozwiązania, które bardzo często są trochę na wyrost. Można za ich pomocą kontrolować nawet najdrobniejsze aspekty naszego domu i to zdalnie, ale wiele z nich, zwłaszcza te trafiające do reklam, zwykle są bardziej ciekawe niż użyteczne. Przez to wiele osób zraża się do koncepcji, jaką oferuje Fibaro Katowice.

Jest to w zasadzie problem przede wszystkim komunikacji, ponieważ inteligentny dom Śląsk to zawsze w pierwszej kolejności rozwiązania praktyczne, które są nie tylko wygodne, ale mogą drastycznie zmniejszyć koszty utrzymania domu. Jak? Sprawdźmy.

Kontrola nad ogrzewaniem

Inteligentny dom Fibaro Katowice to dom, który jest w stanie zarządzać swoją energią autonomicznie, ale zazwyczaj to my będziemy ręcznie pilnowali, by ciepło i prąd się nie marnowały. Zrobimy to z poziomu aplikacji w telefonie. Nie ma tutaj żadnych tajemnic, ponieważ inteligentny dom Śląsk będzie po prostu robić to, co w danej chwili jest potrzebne, a jeśli w danej chwili nikogo nie ma w domu, można spokojnie obniżyć nim temperaturę. I to znacznie. W nowoczesnych konstrukcjach można na ten czas zupełnie wyłączyć ogrzewanie, a potem zdalnie je włączyć zaraz przed przyjściem do domu. To samo dotyczy chociażby oświetlenia.

Mądre zarządzanie domem

W sposób inteligentny Fibaro Śląsk może zarządzać otoczeniem naszego domu. Nie ma potrzeby chociażby oświetlania okolicy non stop, kiedy wystarczy zamontować systemy samodzielnie reagujące na pojawienie się ruchu. Ktoś idzie? Włączają światło i kamery. Nikogo nie ma? Wszystko śpi i nie marnuje energii. W ten sposób możliwe jest też zdalne podglądanie tego, co dzieje się w okolicach naszego domu.