O brodę trzeba dbać

O brodę trzeba dbać

Wielu mężczyzn oskarżanych jest o to, że decyzja o zapuszczeniu brody jest wynikiem ich niechęci do codziennego golenia się. Równie dobrze można oskarżać kobiety z długimi włosami o niechęć do wizyt u fryzjera. Prawda jest bowiem taka, że każdy mężczyzna, który decyduje się na posiadanie bujnej brody, musi poznać akcesoria dla mężczyzn, a potem wykorzystywać je codziennie w sposób bardzo intensywny, jeśli chce dobrze wyglądać.

Podstawowe akcesoria do brody

Na szczęście istnieje niejeden sklep dla brodacza, w którym nasi brodacze są w stanie zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria. Co to za akcesoria? Zdecydowanie najważniejsze są trzy z nich. Pierwszym jest szczotka z twardego włosia, która pozwala na skuteczne jej rozczesywanie i układanie. Bez tego będzie bardzo trudno uzyskać jakikolwiek sensowny kształt i wygląd.

Produkty Happy Beard sprawdzają się tu idealnie. Drugi element to szampony do brody. Skóra twarzy jest specyficzna i każdy barber shop zawsze będzie nam polecał szampony odpowiednie właśnie do brody i wąsów. Trzeci element to balsamy i olejki, dzięki którym broda staje się miękka oraz lśniąca, a twarz uzyskuje naprawdę męski zapach.

Nie zapominajmy o trymerach

Trymery do brody także są niezbędne, jeśli nie chcemy co drugi dzień odwiedzać barbera. Broda rośnie bardzo szybko i niemal zawsze rośnie nierówno, co wymaga od brodacza podejmowania odpowiednich działań w celu jej kontrolowania. Nie jest to zadanie ani specjalnie trudne, ani czasochłonne, ale wymaga zazwyczaj sporo uwagi, spokoju i pewnej ręki. W przeciwnym razie można narobić sporo szkód, więc na pewno broda nie jest rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć mniej problemów.