Nowoczesny system domofonowy

Nowoczesny system domofonowy

Domofon to absolutnie niezbędne urządzenie, jeśli mieszkamy w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Jest to też bardzo istotne sytuacji, kiedy mamy większy dom, zwłaszcza z furtką oddaloną od wejścia. Klasyczne systemy domofonowe są oczywiście proste, sprawne i skuteczne w tym, co robią, ale mamy już powoli trzecią dekadę XXI wieku. Trzeba zbudować dla swojego domu coś, co jest godne naszej rodziny. Jak taki nowoczesny system będzie wyglądał?

Domofon z kamerą wideo

Najważniejszą innowacją jest oczywiście dołączenie do systemu kamery wideo. Nowoczesne kamery wideo są bardzo małe, pobierają mało prądu i są w stanie nagrywać obraz z bardzo dobrą jakością, co sprawia, że są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich domofonów.

Zestawy wideodomofonowe mają oczywistą przewagę nad zestawami klasycznymi. Jeśli jesteśmy w stanie zobaczyć osobę która do nas przyszła, czasami nie mamy w ogóle potrzeby nawiązania z nią jakiejkolwiek rozmowy, zanim zdecydujemy, że nie chcemy takiej osoby wpuszczać lub wręcz przeciwnie, że nie mamy żadnych wątpliwości i ta osoba może wejść.

Korzystanie z domofonu poza domem

Jeszcze bardziej nowoczesne rozwiązanie to możliwość obsługi domofonu poza domem. Wideodomofony Bticino oferowane są razem ze specjalną aplikacją. Za jej sprawą możliwe jest reagowanie na dzwonek do drzwi z kanapy

Akcesoria do wideodomofonów są zamontowane i umożliwiają nam zdalne korzystanie z nich. Uruchamiamy na nim wideo rozmowę z gościem, który nas odwiedził i wcale nawet sami nie musimy być w domu. Zapomnieliśmy kluczy? Otworzy nam telefon. Goście przyszli zanim wróciliśmy do domu? Wpuścimy ich zdalnie.