Najprostszy inteligentny dom

Najprostszy inteligentny dom

Coraz częściej słyszymy o domach inteligentnych. Rozwiązania te są niesamowicie wręcz korzystne dla nas i przynoszą szereg ważnych funkcji, ale jest to nowość i nie wszyscy od razu garną się do nowości, zwłaszcza w temacie tak konserwatywnym jak dom, w którym mieszkamy. Inteligentny dom Śląsk nie musi być jednak wcale czymś z pogranicza fantastyki i fantastyki naukowej. Na początek można wykorzystać bardzo proste, ale już inteligentne rozwiązania, które pozwolą nam przyzwyczaić się do życia w świecie przyszłości.

Inteligentne domy na Śląsku – bezpieczeństwo

Inteligentny dom Śląsk powinien być przede wszystkim bezpieczny. Fibaro Katowice realizuje ten cel poprzez dwie kwestie. W pierwszej kolejności inteligentny dom Fibaro Katowice wyposażany jest w czujniki gazu, czadu oraz ognia. W ten sposób dom sam jest w stanie bronić się przed pożarem oraz chociażby nieszczelnością instalacji kominowej.

W domach prywatnych raczej nie instaluje się spryskiwaczy i innych narzędzi do walki z ogniem, więc inteligentny dom Śląsk też ich nie będzie miał, ale sam fakt podniesienia alarmu jest tu czymś bardzo istotnym i wartym docenienia.

Inteligentne domy na Śląsku – zabezpieczenie

Druga kwestia to fakt, że inteligentny dom Śląsk jest w stanie bronić się przed włamywaczami i podobnymi zagrożeniami. Nowoczesny system domofonów pozwoli nam reagować na zbliżających się do naszego domu ludzi, pozwoli nam zdalnie pozamykać mieszkanie, jak również będzie nas informował, jeśli zapomnimy chociażby o zamknięciu okna, umożliwiając w ten sposób wejście do środka przypadkowej osobie. Są to naprawdę proste i tanie rzeczy, które są realnie skuteczne.