Książki dla pierwszoklasisty

Książki dla pierwszoklasisty

Pójście do szkoły to dla każdego dziecka bardzo ważne w jego życiu wydarzenie, które istotnie wpływa na jego codzienność. Warto się do tego wydarzenia odpowiednio przygotować i zadbać o to, by dziecko również mogło mówić o tym, że jest do tego przygotowane. To co będzie pojawiać się w tym okresie to zderzenie z naukową rzeczywistością i pierwsze obowiązki, wśród nich oczywiście lektury.

Obowiązek czytania wybranych książek to coś co towarzyszy nam przez cały okres uczęszczania do szkoły. To niewątpliwie taki czas, który na długo zostaje w pamięci dziecka.

Lektura w pierwszej klasie – naucz dziecko czytać

Oczywiście trzeba pamiętać, że lektury szkolne to obowiązek, który wielu dzieciom nie kojarzy sie zbyt dobrze, dlatego już od pierwszej klasy warto będzie w takiej formie lektury dziecku przedstawiać by faktycznie ich czytanie było dla dziecka atrakcyjne.

Możliwości jest oczywiście sporo, jak to można zrobić. Trzeba jednocześnie pamiętać, że dla dziecka to trudny czas, gdy jeszcze nie potrafi dobrze czytać, dlatego to pierwsze zderzenie ze szkolnymi lekturami może nie być łatwe. Sięgając po lektury pierwszoklasisty rodzice mogą zachęcić dziecko do czytania siadając do książki razem z dzieckiem.

Czytamy książki z dzieckiem

Chcąc czytać z dzieckiem lektury będzie można w ten sposób pokazać dzieckiem, że czytanie jest atrakcyjne, że jest to zajęcie, które będzie można robić wspólnie. W ten sposób dziecko będzie mogło zauważyć, że czytanie nie jest niczym złym, że to przyjemne zajęcie, które faktycznie pozwala dobrze spędzić czas. Warto również zdecydować się na to, by lektury szkolne gromadzić z dzieckiem w domu a nie decydować się wyłącznie na ich wypożyczanie w bibliotece. W ten sposób będzie można nauczyć dziecko, że warto mieć książki w domu.