Kilka faktów o bitconie

Kilka faktów o bitconie

Tym, co nadal wzbudza ogromne zainteresowanie są kryptowaluty. Najbardziej znaną z nich jest bitcoin, który był pierwszą kryptowalutą na świecie. Pojawił się w 2008 roku i od samego początku przyciąga rzesze Internautów. Każdy, kogo interesują kprytowaluty, z pewnością przynajmniej raz odwiedził takie miejsca, jak giełda kryptowalut czy kantor bitcoin. Przyjrzyjmy się tej kryptowalucie trochę bliżej.

Co kształtuje notowania bitcoin?

Kurs bitcoin jest uzależniony od kilku istotnych elementów. Tym najbardziej oczywistym jest oczywiście popyt, który kształtuje społeczność zainteresowana gromadzeniem bitcoinów. Im większy popyt, tym kurs bitcoin wykres jest wyższy. Z popytem związana jest bezpośrednio podaż, która także kształtuje notowania bitcoin. Jeśli popyt jest wysoki, a podaż jest stosunkowo niska, to każdy kantor bitcoin proponuje dużo wyższy kurs bitcoin.

Kurs bitcoin jest uzależniony również od ceny prądu, ceny komputerów, bez których wykopywanie bitcoinów jest po prostu niemożliwe. Im wyższa cena prądu i im droższe komputery, tym notowania bitcoin są wyższe.

Dlaczego bitcoin kosztuje tak dużo?

Każdy, kogo interesuje kurs bitcoin pln zauważył z pewnością, że waluta ta jest niezwykle droga. Wynika to ze specyficznego rynku kryptowalut. Dostępne na rynku bitcoiny mają dwa źródła. Jednym są te pojawiające się na skutek tak zwanego kopania, drugie zaś oferuje kantor bitcoin czy giełda kryptowalut. Kurs bitcoin wykres uzależniony jest od wielu czynników. Obecnie waluta ta wychodzi z recesji, co sprawia, że giełda kryptowalut notuje coraz większe kursy.