Jakie są rodzaje wózków dziecięcych?

Jakie są rodzaje wózków dziecięcych?

Jednym z niezbędnych zakupów, kiedy na świecie ma pojawić się dziecko, jest wózek. Każdy sklep internetowy, który oferuje wózki dziecięce proponuje ich naprawdę szeroki wybór. Ci, którzy nie byli jeszcze rodzicami mogą więc poczuć się zagubieni. Jakie wózki dziecięce można obecnie kupić?

Gondola, czyli wózek głęboki

Taki wózek jest niezbędne na początkowym etapie życia dziecka. Specjaliści podają, że będzie on potrzebny do momentu ukończenia przez malucha około szóstego miesiąca życia. Są to wózki dziecięce dla tych dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć.

Spacerówka, czyli wózek do siedzenia

Kiedy dziecko stabilnie siedzi, niezbędna okazuje się być spacerówka. Najlepsze spacerówki mają możliwość regulacji oparcia, podnóżka, a także zagłówka. Aby spacerówki były uznane za bezpieczne dla malucha, muszą być wyposażone w pasy. Należy zapinać je zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Wybierając spacerówki, trzeba zwrócić uwagę także na ich szerokość. Zbyt wąski wózek nie zapewni maluchowi komfortu. W efekcie dziecko może nie chcieć w nim siedzieć. Dobre spacerówki to także te wózki dziecięce, które są stosunkowo lekkie.

Wózki dla wymagających

Ci rodzice, którzy chcą uniknąć konieczności wymiany wózka, kiedy maluch zacznie siedzieć można zdecydować się na model wielofunkcyjny. Od pewnego czasu to właśnie wózki wielofunkcyjne zaliczane są do tych kupowanych najczęściej. Najprostsze wózki wielofunkcyjne to modele 2w1. Dostępne są także 3w1, a także 4w1.

Wózki dziecięce są niezbędne przez kilka pierwszych lat życia dziecka. Można kupić je, stawiając na sklep internetowy.