Dowiedz się więcej o kursie bitcoin

Dowiedz się więcej o kursie bitcoin

Rynek kryptowalut nadal wzbudza ogromne zainteresowanie. Kryptowalutą, która jest najbardziej znana jest bitcoin. Kurs bitcoin jest mocno zmienny, co jednak nie wpływa na obniżenie popytu na tą walutę. Zobaczmy czym jest bitcoin.

Bitcoin, czyli co?

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta na świecie, której historia rozpoczęła się w roku 2008. Za twórcę bądź twórców bitcoina uznaje się Satoshi Nakamoto. Warto jednak dodać, że jest to pseudonim i tak naprawdę do dzisiaj nie wiadomo, kto kryje się za bitcoinem. Jeśli chodzi o kurs bitcoin wykres, to zmienia się on w zależności od kilku czynników. Reaguje na to oczywiście giełda kryptowalut. Kurs bitcoin uzależniony jest od:

  • popytu,
  • podaży,
  • ceny prądu,
  • ceny komputera potrzebnego do wykopywania bitcoina.

Im większy popyt, tym wyższy kurs bitcoin. W przypadku podaży, im jest ona niższa, a popyt wyższy, tym bardziej kurs bitcoin wykres idzie w górę.

Ile trzeba zapłacić za bitcoin?

Każdy kantor bitcoin jest najlepszym dowodem na to, że kurs bitcoin jest naprawdę zmienny. Odkąd bitcoin pojawił się na rynku, jego cena drastycznie wzrosła. Około szesnaście miesięcy temu miała jednak miejsce recesja bitcoina, co spowodowało, że kurs bitcoin wykres się zmniejszył.

Dzisiaj jednak zwraca się uwagę, że waluta ta pokonuje recesję. Kurs bitcoin pln zmienia się, co można zaobserwować, odwiedzając kantor bitcoin. Doskonale obrazuje to również giełda kryptowalut. Notowania bitcoin uzależnione są od kilku istotnych czynników. Mimo to popularność tej waluty nie słabnie.