Dodatkowe łóżko w domu

Dodatkowe łóżko w domu

Większość z nas mieszka w warunkach, które można określić z całą pewnością jako wystarczające i często nawet komfortowe, ale niewiele jest osób, które z czystym sercem byłyby w stanie powiedzieć, że dodatkowa sypialnia w domu czy kilka dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni użytkowej to coś, co okazałoby się zbędne. Coś, czego nam aż tak bardzo nie potrzeba. Więcej miejsca niemal zawsze jest skazane, przez co szukamy sposobów na zdobycie takiej przestrzeni. Jednym ze sposobów na dodatkowe metry w domu są sofy narożne z funkcją spania.

Skąd te dodatkowe metry?

Sofy narożne oczywiście nie są w stanie rozbudować nam mieszkania, ale sofa narożna rozkładana to propozycja, która jest w stanie te same metry wykorzystywać podwójnie, co w praktyce jest jednoznaczne z uzyskaniem dodatkowej przestrzeni. Jak to działa? Bardzo prosto, ponieważ kanapa narożna przez dzień jest najnormalniejszą w świecie kanapa, elementem zestawu mebli wypoczynkowych. W nocy z kolei zamienia się w łóżko.

Wystarczy tylko kilka chwil, by ją rozłożyć i już jedna, a najczęściej dwie osoby mogą się bardzo wygodnie wyspać. Pod względem wygody nie ma tutaj żadnych strat. Skąd konkretnie biorą się te dodatkowe metry? Z faktu, że w pokoju nie musi stać już łóżko. Zaoszczędziliśmy te kilka metrów.

Do salonu i sypialni

Sofa narożna nowoczesna to najczęściej element salonu, ale może się tez pojawiać w innych miejscach, zwłaszcza w sypialni. Wszędzie tam, gdzie można spać, taki mebel sprawdzi się znakomicie. To samo dotyczy jak najbardziej pokoi dzieci, które przez dzień będą miały więcej przestrzeni do zabawy, a wieczorem po prostu rozłożą sobie łóżka.