Co powinno być w mokrej karmie?

Co powinno być w mokrej karmie?

Karma mokra dla psa to produkt, który uchodzi za coś lepszego, niż zwykła sucha karma dla psów. Jest to pewne uproszczenie i chociaż w praktyce często tak to właśnie wygląda, w rzeczywistości nie ma lub raczej nie musi być tutaj jakichś większych różnic. Mokra karma dla psa zazwyczaj posiada jednak skład porównywalny do raczej lepszych niż gorszych produktów suchych. Zacznijmy jednak od początku, bo można się pogubić.

Mokra karma może być lepsza

Sklep dla zwierząt zaleca zazwyczaj, by podstawą diety była karma sucha. Związane jest to z tym, że taka karma jest pełnowartościowa, a do tego jest stosunkowo tania. Karmy mokre są zawsze trochę droższe głównie dlatego, że są cięższe w przeliczeniu na ich wartość odżywczą, jak również znacznie trudniej się je przechowuje.

Muszą być szczelnie zamknięte i pasteryzowane. Nie można otworzyć jednego wielkiego opakowania i korzystać z niego potem przez dwa tygodnie. Nie daje to jednak żadnej gwarancji, że wykorzystane składniki są lepsze. Po prostu nie ma większego sensu, by oszczędzać na składnikach.

Przede wszystkim mięso

Dlatego dobry sklep zoologiczny online wśród swoich mokrych karm będzie przede wszystkim proponował produkty o wysokiej jakości, w których będzie dominowało mięso i nie będzie ani popiołów, ani produktów zbożowych. Tego typu rzeczy są częstymi zapychaczami w tanich produktach suchych, przez co ich jakość spada, ale zysk producenta rośnie.

W produktach mokrych nie stosuje się takich praktyk, chociaż i tutaj trzeba uważać, by w składzie nie znajdowały się odrzuty z produkcji zwierzęcej. Porządni producenci szczegółowo opisują skład swoich karm.