Bezpieczne foteliki samochodowe

Bezpieczne foteliki samochodowe

Każdy rodzic oczywiście chce zadbać o to, by dziecku dać wszystko to co najlepsze. Najważniejszy dla rodziców jest oczywiście prawidłowy rozwój dzieci, a przy tym także trzeba pamiętać, że bardzo istotne będzie ich bezpieczeństwo. Obecnie większość z nas jeździ samochodem więc to co będzie dla rodziców istotne to również odpowiedni fotelik dla dziecka.

I tutaj mimo, że wszystko wygląda podobnie to tak naprawdę nad wyborem fotelika należy się dobrze zastanowić. Odwiedzając profesjonalny sklep z fotelikami samochodowymi będzie można dostać zawrotu głowy, jednocześnie jednak tam właśnie dostaniemy komplet informacji odnośnie tego jaki fotelik warto wybrać.

Rosnąca popularność jazdy tyłem

Rok po roku coraz większym zainteresowaniem cieszą się foteliki dla dziecka tyłem do kierunku jazdy. Trzeba oczywiście zdać sobie sprawę z tego, że właśnie jazda tyłem jest najbezpieczniejszym sposobem przewożenia dzieci w samochodzie. I dotyczy to nie tylko sytuacji, w której dziecko jest transportowane tuż po narodzinach w swoim pierwszym foteliku.

Wtedy taki obowiązek na rodzicach ciąży. Natomiast trzeba pamiętać, że w praktyce im dłużej dziecko będzie przewożone tyłem tym dla niego lepiej. Dlatego bezpieczne foteliki samochodowe, mniej więcej do 4 roku życia to właśnie foteliki tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik samochodowy – dopasowany do dziecka

To co powinno się dodatkowo podkreślić to fakt, że fotelik samochodowy powinien być również odpowiednio dopasowany do dziecka, a także wpasowany w kanapę samochodu. Najlepiej będzie sprawdzić ofertę profesjonalnego sklepu, gdzie specjaliści pomogą w dobraniu fotelika. Po zakupie należy zadbać o jego dopasowanie do samochodu i sprawdzić czy dziecko w danym foteliku będzie rzeczywiście bezpieczne.